fitnesscentra.cz-TRENÉRSKÉ KURZY (INSTRUKTOR FITNESS), trenerska skola, osobní trenér , fitness a kulturistika,masérské kurzy,posilování,masáže,rekvalifikační masérské kurzy-masér, masérská škola
fitness, kulturistika, posilování,hubnutí, masáže,celulitida,masážní stoly a lehátka,maserske lehatka a stoly,rekvalifikační kurzy-masér,výživa, cvičení
Služby Ceník Kontakt
kulturistika,fitness, posilování, masáže, obezita,masazni stoly a lehatka, celulitida,rekvalifikační kurzy-masér, hubnutí,výživa, masérská škola
Vše pro zdraví a masáž, masážní a tělové oleje, masérská lehátka, knihy, léčivé masti,čaje, byliny, kosmetika...
                Foto dne
 sexyfotodne `
Podmínky pro účast na soutěži IMPERA STYL – NATURAL CUP 2005
naturální kulturistika 1. ČSNK je samostatný právní subjekt, který má licenci na organizování sportovních soutěží. Oficiální registrace závodníků pro rok 2005 v ČSNK není nutná. Zároveň je soutěž otevřená i těm, kteří jsou registrováni v nějakém jiném subjektu, pokud splní podmínky soutěže.

2. Soutěž je určená pro kulturisty, kteří se připravují jen naturálními - přirozenými prostředky výživy, bez použití jakýchkoliv zdraví škodlivých látek. Zejména NE za pomoci dopingu, obzvlášť anabolických steroidů!!! Povolené jsou doplňky výživy pro sportovce, suplementy od domácích i zahraničních výrobců, které prošli schválením Ministerstva zdravotnictví ČR. V případě zahraničních závodníků, schválením příslušných institucí.

3. Soutěže se mohou zúčastnit jen ti závodníci, kteří se nejméně 5 roků nezúčastnili žádné soutěže ve sportovní kulturistice. Toto platí i pro zahraniční závodníky!!!

4. Včas, úplně a čitelně vyplněná a zaslaná přihláška na adresu organizátora.

5. Vyplnit čestné prohlášení a podpisem potvrdit svoji „naturální – čistou“ připravenost na soutěž a že jste se nezúčastnili nejméně 5 roků žádné soutěže ve sportovní kulturistice a plně akceptujete pravidla soutěže a postihy v případě jejich porušení.

6. Hmotnostní limity - omezení hmotnosti závodníků je jedním z prostředků, jak dosáhnout vysokou kvalitativní úroveň i bez použití dopingových prostředků. Cílem nejsou nadprůměrně „velké objemy“, ale především kvalita, přiměřené vyrýsování a souměrnost.

7. Dopingová kontrola – organizátor zabezpečí ve spolupráci s Antidopingových výborem ČR dopingovou kontrolu v souladu s antidopingovou chartou a směrnicemi. Díky podpoře ADV ČR a zajištění dostatku finančních prostředků ze strany ČSNK bude testováno maximální možné množství závodníků. Předpokládá se otestování cca 50% soutěžících včetně zahraničních účastníků. V případě odmítnutí odběru a nebo pozitivního nálezu, bude závodník považován za pozitivního a nebude se moci již nikdy zúčastnit soutěže naturálních kulturistů – doživotní zákaz startu !!!! Zároveň se zavazuje uhradit náklady spojené s dopingovou kontrolou ve výši několika tisíc korun atd. Tyto a další podmínky slouží k minimalizaci rizika účasti nadopovaných sportovců na této soutěži.

V průběhu roku se ČSNK také podařilo výrazně zpřesnit kritéria hodnocení jednotlivých závodníků vytvořením nového systému rozhodování, který je založen na hodnocení jednotlivých součástí formy. Každý rozhodčí bude hodnotit zvlášť množství dopředu daných aspektů, jako je např. symetrie postavy , vyrýsování, úprava pokožky, technika pózování atd. U volné sestavy jsou to další aspekty, např. choreografie, vhodnost zvolené hudby, kontakt s diváky atd. Díky tomuto systému se dá zpětně hodnotit shoda jednotlivých rozhodčích a udržování trendu, který by měl být znám a podle kterého by se soutěžící měli připravovat na naše soutěže.

Od roku 2006 dochází k několika důležitým změnám.

Díky spolupráci mezi ČSNK a Antidopingovým výborem ČR budou od 1. 1. 2006 prováděny také namátkové mimosoutěžní dopingové kontroly všech závodníků, nikoli pouze potencionálních reprezentantů. To je právě jedním ze základních předpokladů zajištění rovných podmínek pro všechny účastníky soutěží ČSNK, což doposud naturálním kulturistům chybělo. Důsledky při případném pozitivním výsledku budou stejné jako u testů prováděných na soutěži. Podmínkou pro účast na soutěžích ČSNK bude povinná registrace soutěžících pro daný kalendářní rok s podmínkou kdykoli se na vyzvání podrobit dopingové kontrole. Registrace bude provedena všem zájemcům pouze za symbolický poplatek. Účastníci 1. ročníku soutěže IMPERA STYL – NATURAL CUP 2005 budou mít možnost provést registraci pro rok 2006 již v den konání soutěže a to zcela zdarma . Díky tomuto novému nástroji může ČSNK naopak uvolnit některé podmínky z letošního roku, týkající se zejména časového odstupu od poslední případné účasti na soutěži ve sportovní kulturistice. Toto omezení se od roku 2006 snižuje u kategorie juniorů z 5 let na 1 rok a u ostatních mužských kategorií z 5 let na 2 roky. ČSNK chce dát tímto krokem možnost volby co největšímu počtu závodníků, kteří splňují podmínky ČSNK. Registrace v jiném subjektu a účast na soutěžích ve fitness, bodyfitness a kondiční kulturistice nadále není překážkou účasti na soutěžích ČSNK, pokud je závodník současně zaregistrován v ČSNK.

!!! POZOR – VŠECHNY ZMĚNY VČETNĚ POVINNÉ REGISTRACE, POVINNOSTI PODROBIT SE TESTŮM atd. SE OD 1. 1. 2006 TÝKAJÍ I ÚČASTI VŠECH ČESKÝCH ZÁVODNÍKŮ NA JAKÉKOLI SOUTĚŽI POŘÁDANÉ SLOVENSKOU SPOLEČNOSTÍ PRO NATURÁLNÍ KULTURISTIKU !!!

Není tedy možné se registraci a kontrolám vyhnout s úmyslem účastnit se pouze soutěží na Slovensku a spoléhat na to, že by závodník dopředu znal termín případného dopingového testu. V roce 2006 se můžete těšit minimálně na 5 – 6 soutěží pořádaných ČSNK a SSNKF, včetně 1. MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY, které se uskuteční na jaře 2006 v Praze !!! ČSNK též zahájila jednání s dalšími zahraničními asociacemi fitness a naturální kulturistiky, jejichž soutěží by se mohli naši závodníci v budoucnu zúčastňovat.

Tyto změny sice znamenají pro všechny trochu více povinností, ale protože máme v úmyslu výrazně podporovat úspěšné závodníky, chceme mít jistotu, že dodržují naše pravidla, zejména v oblasti dopingu. Odměnou by pak měly být hodnotné ceny na soutěžích, do budoucna uvažujeme i o finančních prémiích a dalších kompenzacích. Naším cílem je přesvědčit účastníky soutěží pořádaných ČSNK, že připravovat se bez dopingu se vyplatí. Z toho důvodu se však budou spolu s vyššími odměnami zpřísňovat postihy v případě, že přeci jen odhalíme někoho, kdo přijde na soutěže naturálů a přitom používá nepovolené prostředky.

Další nové údaje zveřejní ČSNK v rámci soutěže IMPERA STYL - NATURAL CUP 2005. Podrobnosti týkající se podmínek, plánovaných nových kategorií ( tvoří se např. pravidla i pro soutěže žen ) se průběžně dozvíte na nových internetových stránkách ČSNK, které můžete navštívit přes odkaz www.fitklubboba.cz.


« zpět

www.fitsport-jt.cz www.aminostar.com

www.sportovni-vyziva.cz
www.fitsport-jt.cz www.aminostar.com